All for Joomla All for Webmasters

Szkoła Podstawowa nr 41 w Częstochowie zaprasza do udziału w Wojewódzkim Konkursie Poetyckim „Moja Biało – Czerwona. W 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości”. Konkurs trwa od 15 maja 2018 roku do 21 września 2018 roku. Przedmiotem konkursu jest napisanie wiersza, którego inspiracją będzie 100. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości.
3. Konkurs organizowany jest w trzech kategoriach:
• Kategoria I – uczniowie klas IV – VI szkół podstawowych
• Kategoria II – uczniowie klas VII szkół podstawowych i uczniowie klas II i III gimnazjalnych
• Kategoria III – uczniowie szkół ponadgimnazjalnych

Regulamin

Zakończenie roku szkolnego 2017/2018
w Szkole Podstawowej nr 41 w Częstochowie
odbędzie się
22 czerwca 2018 r. (piątek)
kl. III godz. 8.30
kl. II godz. 11.00

W akcji wzięli udział prawdziwi miłośnicy książek, pochłaniający najgrubsze powieści z zainteresowaniem. Specjalnie przynieśli z domu książki, które akurat czytają. Wiele osób, zaciekawionych hasłem "Jak nie czytam, jak czytam", potwierdziło je, wypożyczając jeszcze pod koniec roku szkolnego interesujące książki. Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się powieści Agathy Christie i Arthura Conan Doyle'a - czyżby do łask wracały kryminały retro?

Czytanie na trawie, w cieniu drzew, było miłym urozmaiceniem szkolnej rutyny. A czytanie na głos grupie przyjaciół - to wspólne przeniesienie się w świat wyobraźni i wzmacnianie więzów międzyludzkich. Wielu wykorzystało tę godzinkę na naukę - jeszcze można się poprawić :) Korzystanie ze smartfonów też może być pożyteczne - czytamy na nich e-booki i książki dostępne w sieci!

Back to top