All for Joomla All for Webmasters
Zwycięzcami Konkursu  na najbardziej pomysłowo przebraną mikołajkowo klasę zostały klasy 3C, 3E i 2F. Nagrodą w konkursie jest jeden dzień bez pytania i klasówek. Dziękujemy za zaangażowanie i pomysłowość. Gratulujemy!
Samorząd Szkolny

7 grudnia 2017 o godzinie 12.00 w Szkole Podstawowej nr 41 odbył się III Powiatowy Konkurs Czytelniczo-Językowy „Magia Bożego Narodzenia”. Przez 60 minut 31 uczestników z 12 szkół podstawowych z Częstochowy i okolic (Rudniki i Kościelec) rozwiązywało test czytelniczy i językowy. Zadania dotyczyły zwyczajów i obrzędów świątecznych w Polsce, Wielkiej Brytanii, Niemczech i Francji. Wkrótce poznamy zwycięzców!

Relacja w telewizji Orion http://www.tvorion.pl/?action=show_news&idNews=24167

Dnia 1 grudnia 2017 r. w IV LO im. H. Sienkiewicza w Częstochowie odbył się  Powiatowy Konkurs Wiedzy "Na Olimpijskim Szlaku". Organizatorem konkursu była Regionalna Rada Polskiego Komitet Olimpijskiego w  Częstochowie przy współudziale Starostwa Powiatowego w  Częstochowie, Urzędu Miasta Częstochowy oraz Samorządowego Ośrodka Doskonalenia w Częstochowie. Impreza miała na celu krzewienie idei olimpijskiej wśród dzieci i młodzieży oraz poznawanie i propagowanie osiągnięć polskich sportowców na arenach olimpijskich od 1948 roku.

W kategorii gimnazjum II miejsce zajął Kacper Kotusiewicz, a III miejsce Piotr Banasiak są to uczniowie klasy III c.
Opiekun- p. Bożena Niepsuj
Gratulujemy!

Dnia 05.12.2017 r. delegacja naszych wolontariuszy reprezentowana przez uczniów z klasy 2a, uczestniczyła w gali organizowanej z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza przez Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym w Częstochowie. Stowarzyszenie w ramach podziękowania naszym wolontariuszom za udział w zbiórkach organizowanych na terenie hipermarketów przygotowało program artystyczny swoich wychowanków, poczęstunek oraz warsztaty. Nasi uczniowie zostali ponadto zapoznani ze specyfiką pracy w placówce, poznali wychowanków i mieli możliwość obejrzenia pracowni, mieszkań oraz innych pomieszczeń będących do dyspozycji podopiecznych ośrodka. Na zakończenie wszyscy złożyli swoje podpisy w pamiątkowej księdze gości. 

Back to top