All for Joomla All for Webmasters

Zakończenie roku szkolnego 2017/2018
w Szkole Podstawowej nr 41 w Częstochowie
odbędzie się
22 czerwca 2018 r. (piątek)
kl. III godz. 8.30
kl. II godz. 11.00

W akcji wzięli udział prawdziwi miłośnicy książek, pochłaniający najgrubsze powieści z zainteresowaniem. Specjalnie przynieśli z domu książki, które akurat czytają. Wiele osób, zaciekawionych hasłem "Jak nie czytam, jak czytam", potwierdziło je, wypożyczając jeszcze pod koniec roku szkolnego interesujące książki. Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się powieści Agathy Christie i Arthura Conan Doyle'a - czyżby do łask wracały kryminały retro?

Czytanie na trawie, w cieniu drzew, było miłym urozmaiceniem szkolnej rutyny. A czytanie na głos grupie przyjaciół - to wspólne przeniesienie się w świat wyobraźni i wzmacnianie więzów międzyludzkich. Wielu wykorzystało tę godzinkę na naukę - jeszcze można się poprawić :) Korzystanie ze smartfonów też może być pożyteczne - czytamy na nich e-booki i książki dostępne w sieci!

Wolontariuszy Caritas zapraszam do udziału w spotkaniu edukacyjno-integracyjnym, które odbędzie się dnia 19 czerwca 2018 r.  w Centrum Duchowości przy ul. Świętej Puszczy 6 w Olsztynie w godz. 8.45-18.00. Wyjazd autokarem przy Szkole SP 41 ul. Okólna 31/39 o godz. 8.45. Opiekę będzie sparowała s.M. Karoliana Buksa. 

Program spotkania

W dniu 23 maja 2018 r. w sali sesyjnej Urzędu Miasta Częstochowy odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu "Drugie życie odpadów" w ramach  projektu "Postaw na odnawialną" zrealizowanego przez ZST w Częstochowie. W konkursie udział wzięło ośmioro uczniów z naszej szkoły reprezentujących klasę 3b, 3c oraz 3f.
Konkurs polegał na stworzeniu z różnych materiałów odpadowych makietę lub samochód będący odwzorowaniem jednego ze środków komunikacji. III miejsce w konkursie zajął uczeń klasy 3 c - Mateusz NOCUŃ, który uhonorowany został dyplomem oraz nagrodą rzeczową. Pozostali uczestnicy konkursu również otrzymali dyplomy za uczestnictwo w konkursie i nagrody pocieszenia. Opiekunem szkolnym był Ryszard Kubicki. Gratulujemy!

Back to top