All for Joomla All for Webmasters

Nasze Gimnazjum w 2014 roku zakupiło pomoce dydaktyczne za kwotę 4272,48 zł. Zakupiono nowy serwer komputerowy do pracowni internetowej oraz urządzenie drukująco-kserujące do biblioteki szkolnej. Pomoce te zostały sfinansowane ze środków Stowarzyszenia Rodziców na Rzecz Pomocy Szkołom „Przyjazna Szkoła” w ramach projektu - stanowiącego realizację pomocy Stowarzyszenia w Akcji „1% dla mojej szkoły” i „1% dla mojej organizacji".

Oto podstawowe założenia programu:

  • Akcja trwa w okresie składania zeznań podatkowych PIT
  • Podatnicy nie muszą wysyłać pieniędzy przelewem na konto OPP, a później czekać na zwrot z Urzędu Skarbowego. Wystarczy w deklaracji PIT wpisać nazwę organizacji, podać jej numer KRS i określić 1% podatku! To wszystko - żadnych dodatkowych dokumentów, procedur ani czekania. Urząd Skarbowy zajmuje się resztą sam.
  • Przekazująć 1% podatku na szkołę nie naruszamy budżetu domowego, gdyż zgromadzone środki pochodzą ze skarbu państwa, które zamiast trafić w całości do Urzędu Skarbowego, wrócą do dzieci w postaci zakupionych przez Stowarzyszenie pomocy rzeczowych.

 

Dlatego też apelujemy do Was o pomoc i wsparcie tego programu poprzez jego propagowanie i przekazywanie 1% podatku na rzecz Stowarzyszenia, które na mocy zawartej ze szkołą umowy - zagwarantuje udzielenie pomocy.

Konsultanci Stowarzyszenia Rodziców na rzecz pomocy Szkołom "Przyjazna Szkoła"
są dostępni pod numerami tel.:
(32) 730 12 00, (32) 730 14 00
email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
strona internetowa: www.ps.org.pl

Aby dokonać wpłaty na rzecz organizacji pożytku publicznego oraz odpisu 1% podatku dochodowego od osób fizycznych z tego tytułu należy: 

  1. Obliczyć należny podatek za dany rok  – obliczenia takiego dokonujecie Państwo wypełniając PIT-36, lub PIT-37.

Uwaga: istotna jest kwota podatku po wszystkich odliczeniach. 

  1. Od kwoty należnego podatku obliczyć 1% i pomniejszyć o tę kwotę zobowiązanie podatkowe za dany rok.
  2. Kwotę darowizny wpisać do wniosku o przekazanie 1% podatku należnego na rzecz organizacji pożytku publicznego (OPP), który jest częścią PIT-36 lub PIT-37.

Przykład jak wypełnić PIT w tym roku na rzecz naszej szkoły:

Dane organizacji:

Stowarzyszenia Rodziców na rzecz pomocy Szkołom "Przyjazna Szkoła"
Chopina 2c
41-400 Mysłowice
Polska
nr KRS: 0000031762
Cel szczegółowy 1%: 032500121215, Gimnazjum 12 Częstochowa

Back to top